Kenkėjų kontrolė gyventojams

Graužikai (lot. rodere - graužti) - viršutiniame ir apatiniame žandikaulyje turi po 1 porą pastoviai augančių kaplių, dėl kurių graužikai jaučia pastovų poreikį, ką nors graužti. Taip dilindami dantis graužikai pradeda naikinti įvairias medžiagas ir paviršius (medieną, odą ir t.t.), maisto produktus, kitų žinduolių jauniklius. Todėl pastebėjus, kad atsirado graužikų, reikia nedelsiant kreiptis į kenkėjų naikintojus, kol graužikai nepradėjo sparčiai daugintis.
Vabzdžiai (lot. Insecta) – nariuotakojų tipo klasė. Tai gausiausia bestuburių gyvūnų klasė; vabzdžiai sudaro apie 90 proc. visų gyvūnų rūšių. Dažniausiai pasitaikantys skraidantys vabzdžiai yra kandys, uodai, širšės, vapsvos, bitės, kamanės bei įvairios musės. Šie kenkėjai trukdo ramiai ilsėtis, naikina maisto produktus, baldus, perneša ligas ir pavojingus mikroorganizmus. Siekiant apsisaugoti nuo vabzdžių reikia juos naikinti pasitelkiant specialistų pagalbą.
Paukščiai (lot. Aves) – specializuota aukštesniųjų stuburinių klasė. Tai dvikojai, šiltakraujai, kiaušinius dedantys stuburiniai, kuriems būdingos plunksnos. Šie iš pirmo žvilgsnio nepavojingi gyvūnai gali pridaryti gana daug žalos. Jau nekalbant apie tai, kad paukščiai yra vieni iš lengviausiai pernešančių ligas ir parazitus gyvūnų, jie taip pat teršia aplinką, naikina kraštovaizdį bei kenkia pastatams. Todėl siekiant išspręsti šias problemas jau yra teikiamos paslaugos susijusios su paukščių naikinimu.
Aruodiniai kenkėjai gadina grūdus ir jų produktus juose besiveisdami, perneša bakterijas ir grybų sporas; patekę į maistą ar pašarus šie kenkėjai gali sukelti alergijas.Pagrindiniams grūdų kenkėjams priskiriami ugniukai, miltinės erkės, duoniniai skaptukai, surinaminiai aruodvabaliai, milčiai, kandys ir aruodiniai straubliukai.
Ropojantys vabzdžiai (lot. Insecta) – nariuotakojų tipo klasė. Šie šliaužiantys ir ropojantys naikintojai yra vieni iš nemaloniausių kenkėjų. Jie ne tik naikina mūsų maistą bei būstą, kuriame gyvename, perneša mikro organizmus, bet ir sukelia įvairias fobijas.
Karantininiai kenkėjai - tai kenkėjai galintys nuniokoti augalus, derlių. Jie gali pakenkti tiek žaliems augalams tiek sandėliuojamai produkcijai. Pagrindiniai karantininiai kenkėjai yra šie: skaptukai, usuočiai, smalinukai, žirninis grūdinukas, karpvabalis, obelinis blizgavabalis, gelsvapilkis saulinukas ir t.t.
Kurmiai (lot. Notorycytes) – sterblinių žinduolių poklasio monotipinio sterblinių kurmių būrio gentis, vienintelė šeimoje. Po žeme gyvenantis kenkėjas be gailesčio rausia Jūsų veją, daržą arba kiemą. Per parą vienas kurmis gali išrausti apie 4 - 5 metrus naujų tunelių. Siekdami to išvengti kreipkitės į profesionalius kenkėjų naikintojus.

Sonine_uzklausa

*
*
*