Paukščių daroma žala

Paukščiai dažnai teršia šaligatvius, pastatus, parko suoliukus, skulptūras ir kitus objektus. Paukščių tarša sąlygoja ne tik įvairių ligų atsiradimą, bet ir priešlaikinį pastatų, ypač metalinių stogo dangų, skulptūrų, brangios technikos ir kt. vertingų daiktų koroziją, priešlaikinį jų sunikimą. Gyvenamųjų namų, esančių parko, miško zonose, palėpėse, pastogėse perisi kregždės, žvirbliai, balandžiai. Jų lizduose apsigyvena gamazinės erkės – tai kraujasiurbiai kenkėjai. Išskridus paukščiams iš lizdų, nebeturėdamos maitintojo (paukštelių), erkės keliauja pastato sienomis ir per nesandarius langus, orlaides, balkonų duris patenka į miegamuosius ir kitas patalpas, kuriose randa naminių gyvūnėlių, kanarėlių, papūgėlių ir įsikuria. Daug ligas sukeliančių organizmų siejama su paukščiais, daugelis ligų kurias, perneša ir platina paukščiai yra pavojingos žmonės, tokios kaip; Histoplazmozė, Kriptokokozė, Ornitozė, Toksoplazmozė, Encefalitas, Salmoneliozė.

Paukščiu lizdai užkemša stogų latakus ir lietaus nutekamuosius vamzdžius, kur po to veisiasi kelios ektoparazitų rūšys, stogų konstrukcijoms keliamas pavojus dėl susikaupiančio vandens kiekio, sukami lizdai per daugelį metų susilpnina pastatų perdangos kontstrukcijas, plunksnos užteršia kondicionavimo- ventiliavimo sistemas sukeldamos pavojų užsikrėsti žmonėms kvėpuojantiems tokių sistemų tiekiamą užkrėstą orą, paukščiu lizdai susukti kamine gali sukelti žmonių apsinuodijimą anglies monoksidu, lizdai esantis ant laidų kurie ribojasi su pastatais gali tapti gaisro priežastimi, paukščiu išmatos ant priešgaisrinių-avarinių išėjimų gali tapti sunkiu traumų priežastimi,

Paukščių lizdai namo pastogėje sukelia nemažai rūpesčių namų savininkams jų lizdai dažnai tampa namų savininkų problema, kadangi paukščiai teršia namų sienas kurias dažnai tenka perdažyti, renovuoti.

Maisto saugos ir veterinarijos specialistų susirūpinimą sukelia paukščių susitelkimas maisto produktų fabrikuose ir aplink juos, patalpose kuriose sandėliuojamos maisto žaliavos, kadangi paukščių išmatos, plunksnos gali užteršti saugomus produktus, taipogi didelė rizika siejama su paukščiu pernešamais ektoparazitais – erkėmis, blusomis, utelėmis ir kt.

Plačiau apie paukščių daromą žalą skaitykite buklete.

Sonine_uzklausa

*
*
*