Tarakonų keliamos problemos

Tarakonai gali būti pernešami su rūbais, dėžėmis, prekių maišais, augalais, maisto ir gėrimų kroviniais. Jie gali lengvai pereiti iš vieno pastato į kitą, kai nesandarios durys, neuždengti langai yra plyšių sienose, taip pat per vėdinimo angas.

Tarakonai, turėdami labai gerai prie gamtinės aplinkos pritaikytą mitybos būdą, priklausomai nuo aplinkybių, gali ėsti įvairų maistą: duoną, vaisius, daržoves, pelėsius, dulkes. Jie gali labai greitai ir be vargo prisitaikyti prie neįprastų jiems maisto ir gyvenimo sąlygų.

Duomenų, kad tarakonai platina kai kurias ligas, yra nedaug, tačiau gerai žinoma, kad jie gali būti alerginių susirgimų priežastis. Šie vabzdžiai taip pat gali pernešti ir kitus, virulentiškus žmogui, ligų sukėlėjus. Jeigu tarakonai praryja tuberkuliozės bacilų, esančių ligonių skrepliuose, jos tarakonų išmatose išlieka pavojingos net 8 savaites.

Tarakonai gali platinti ir salmoneliozę, jeigu yra pakankamai gausios tarakonų (ypač amerikinių ir rudųjų) populiacijos patalpose, kur yra sąlygos salmonelėms vystytis (pvz., valgyklose). Tokiu atveju tarakonai tampa potencialūs ligos pernešėjai.

Tarakonai turi ir psichologinį poveikį. Jų buvimas patalpose ir žmonių būstuose jaučiamas kaip didelis nepatogumas.

Sonine_uzklausa

*
*
*