Vorų keliamos problemos

Vorų baimė yra viena iš stipriausių fobijų. Kas trečia moteris ir kas penktas vyras bijo vorų. Moksliškai šis zoofobijos atvejis vadinasi arachnofobija (graikiškai arachne - voras, fobos - baimė) ir priskiriamas labiausiai paplitusioms fobijoms. Pagal statistiką, moterys dukart dažniau kenčia arachnofobiją. Netgi nelinkusi į fobiją vidutinė statistinė moteris labiau bijo vorų nei vyras.

Vorų baimė kartais tampa patologinė, kai žmogus bijo nusileisti į rūsį, užeiti į garažą arba pasėdėti pavėsinėje sode, tikint, jog vorai ten neva laukiantys jo.

Pavojingų gyvūnų baimė yra tokia pat sena kaip ir pati žmonija. Kodėl gi būtent vorai daugeliui žmonių sukelia kur kas daugiau baimės nei, tarkime, ne mažiau šlykštūs kirminai arba daug pavojingesnės vapsvos ar bitės?

Vorų baimė kelia mokslininkams keblų klausimą: kada ši fobija atsirado? Atsakymas iki šiol nerastas, egzistuoja galybė teorijų, tačiau nei viena jų nėra visuotinai priimta kaip teisinga ir faktinė. Tad, galima teigti, jog tai – vis dar paslaptis. Tiesa, 2011-ųjų metų tyrimų duomenimis, arachnofobija labiausiai pastebima tarp Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos gyventojų.

Norite atsikratyti vorų kurie Jums sukelia baimę? - kreipkitės į UAB „PELIAS“ specialistus kurie Jums patars ir padės išspręsti vorų keliamas problemas.

Kenkėjai

Vorai

Sonine_uzklausa

*
*
*