Kandžių keliamos problemos

Šie kenkėjai yra priskiriami prie vabzdžių naikinančių ar pažeidžiančių audinius. Lietuvoje šiai grupei priklauso dvi žemesniųjų drugių – kandžių rūšys ( Drabužinė kandis, lot. Tineola bisselliella Humm, Kailinė kandis, lot. Tinea pellionella L.)

Šie vabzdžiai pažeidžia vilną ir gaminius iš jos – kilimus, drabužius, siūlus, įvairius rankdarbius. Kandys sukelia daug problemų muziejams, privačioms gyvūnų iškamšų kolekcijoms, tekstilės fabrikams, ilgą laiką neventiliuojamose patalpose saugomiems įvairiems natūraliems gaminiams kandys tampa pagrindinių kenkėjų galinčiu nepataisomai pažeisti ar sunaikinti juos.

Pagrindinę žalą daro kandžių lervos. Drabužinės ir kailinės kandys dažniausiai gadina gyvulinės kilmės daiktus, tačiau kailinė kandis gali pažeisti ir medvilnę bei sintetinį pluoštą.

Kandys dažniausiai plinta su užkrėsta kenkėjais vilna ir jos gaminiais. Norint apsisaugoti nuo kandžių būtina vėdinti patalpas, spintas, palėpes, sandėliuojant ilgesnį laiką švarius drabužius patartina laikyti vakuuminėse pakuotėse. Vengti drėgmės, ventiliuoti, gerai išdžiovinti kilimus ar kitus namų apyvokos reikmenys, kad šie nesudarytų sąlygų kandims veistis.

Norėdami profesionalios konsultacijos ar pagalbos, kreipkitės į UAB „PELIAS“ specialistus kurie Jums patars ir padės išspręsti kandžių keliamas problemas.

Kenkėjai

Drabužinė kandis

Sonine_uzklausa

*
*
*